cz en
Biografie

Escualo kvintet je jedinečné uskupení profesionálních instrumentalistů, kteří se věnují hudebním stylům Tango argentino. Tento mladý soubor již absolvoval řadu prestižních vystoupení v dramaturgii mezinárodních festivalů, co do nástrojového obsazení je identický s kvintetem argentinského hudebníka a skladatele Astora Piazzolly. V interpretaci se Escualo kvintet zaměřuje na kombinaci hudebních stylů tanečních - Tango viejo, típico a koncertního stylu - Tango nuevo, které je strhující syntézou temperamentního argentinského folkloru, klasické hudby a jazzu.

Svůj název dostal kvintet podle stejnojmenné piazzollovy skladby "Escualo", což znamená v překladu žralok.

Členové souboru

akordeon/bandoneon - Jakub Jedlinský

housle - Vít Chudý / Pavel Kudelásek

el. kytara - Petr Beneš

klavír - Ivan Vokáč

kontrabas - Jan Prokop

Escualo kvintet se objevuje v dramaturgii mezinárodních festivalů jako je: MHF Český Krumlov, Dvořákův festival, Festival Mitte Europa - Bayern - Čechy - Sachsen, České doteky hudby, Kytarová noc v Kutné Hoře, Mezinárodní kyt. festival v Mikulově, MHF v polském Tczewu, Festival hispánské kultury Plzeň nebo Pardubické hudební jaro. Escualo kvintet získal záštitu a ocenění Velvyslanectví Argentinské republiky, jmenovitě od Señora Guillerma F. Krecklera, vedoucího mise v ČR. 

Recenze z koncertu na stránkách časopisu Harmonie - Escualo kvintetu a Gabriely Vermelho v Českém muzeu hudby (závěrečný koncert cyklu PKF)

Na svých projektech Escualo kvintet spolupracuje:
se zpěvačku Gabrielou Vermelho, držitelkou ceny Alfréda Radoka

s tanečními uskupeními Tangueros (Brno) a Buenos Aires tango (Praha)

s taneční dvojicí Javier Antar (Argentina) a Patricie Poráková