cz en
Petr Beneš

Studium konzervatoře bylo pro Petra Beneše spojeno s působením v řadě komorních uskupení a sólovou hrou na klasickou kytaru, kterou absolvoval ve třídě Petra Saidla. Během studií na ZUŠ a konzervatoři dosáhl mnoha významných ocenění, např. 1. místo v Národní soutěži ve hře na kytaru (Opava, 2002), 1. místo na Mezinárodním kytarovém festivalu Ivana Ballu (Dolný Kubín, 2003), 2. místo na Soutěži konzervatoří ČR (České Budějovice, 2004), 1. místo na Mezinárodní soutěži mladých kytaristů (Weimar, 2005).

Po ukončení střední školy se rozhodl změnit své profesní zaměření a soustředil se na studium psychologie na Univerzitě v Olomouci. Po jejím ukončení působí jako psycholog práce, terapeut a spolumajitel konzultantské firmy JuiceUP.

V Escualo kvintetu nachází Petr Beneš příležitost zúročit léta usilovné práce na svém hudebním vzdělání i přesto, že kytara pro něj zůstává již ne profesí, ale koníčkem na profesionální úrovni. Díky tomu se však dokáže do hudby ponořit se zdravým nadhledem a zároveň s nadšeným enthusiasmem.

Život vnímá jako sérii příležitostí, které je potřeba přijímat s pokorou a především se jim nevyhýbat.