cz en
Vít Chudý

Vít Chudý studoval hru na housle na konzervatoři v Pardubicích ve třídě Mgr. Dalibora Hlavy a následně na Akademii múzických umění v Praze ve třídě Prof. Jindřicha Pazdery. Během studia na akademii absolvoval roční stáž v německém Výmaru na Hochschule für Musik Franze Liszta u Prof. Doralice Borosz.

Již jako student sólově vystupoval za doprovodu Komorní filharmonie Pardubice a Orchestru Konzervatoře Pardubice, s nimiž provedl např. fantazii Tzigane od M. Ravela, houslové koncerty A. Dvořáka, P. I. Čajkovského, F. Mendelssohna-Bartholdyho a další díla. Jako člen klavírního tria získal hlavní ocenění na International Summer Academy v Rakousku, kde koncert vítězů vysílal živě Vídeňský rozhlas. Se stejným ansámblem byl vybrán reprezentovat Akademii múzických umění na Mezinárodním studentském festivale v Japonském Kyotu.

V letech 2016-2017 vyučoval na houslové škole Wolfgang Violin Studio v Singapuru. V současné době je pedagogem na Konzervatoři v Pardubicích.

Vít je členem a sólistou komorního souboru Barocco sempre giovane a souboru Escualo kvintet, se kterým prezentuje hudbu argentinského tanga a dílo Astora Piazzolly. Kromě hry na housle a pedagogické praxe se Vít úspěšně věnuje také skladatelské a aranžérské činnosti – své komponistické schopnosti využívá nejen při tvorbě úprav pro Escualo kvintet, ale nezřídka dostává také objednávky ze zahraničí.